menu zar destek2 deney gulenyuz gazete nakliye yildiz klasor anlasma kullanici bilgi urun saat sozlesme pdf yorum iletisim dunya whatsapp alinti ampul foto arti monitor mouse kurumsal soru ok takvim ev telefon canta kampanya elmas bilim konum istatistik bina ceptelefonu video liste destek1 ayar para duyuru tamir sunum cuzdan sepet kalp
Büyükkayacık Mahallesi Karahisar Sokak No:10 Selçuklu - Konya

İş Güvenliği Politikamız

Anasayfa » İş Güvenliği Politikamız

ORT Asya Makina, tüm kazaların önlenebilir olduğuna inanmaktadır ve bu hedefe, sürekli kendini geliştirme anlayışı ve Sıfır Kaza Politikaları sayesinde ulaşılacağı bilincindedir.

Tüm çalışanlarımızdan kendi faaliyetlerini sürdürürken, işçi sağlığı ve iş güvenliği gereklerine uymaları, çevreyi, mal ve mülkiyeti korumaları beklenmektedir. Bu beklenti ORT Asya Makina üretim sürecinde görevli ORT Asya Makina çalışanlarının yanı sıra, müşterek teşebbüs ortaklığı çalışanları, işveren personeli, taşeron ve tedarikçilerimizin tümünü de kapsamaktadır.

ORT Asya Makina’nın politikası, tüm üretimlerinde önleyici tedbirler alarak ve olası tehlikeleri ortadan kaldırarak kendi çalışanları, taşeronları ve ziyaretçileri için güvenli bir ortam sağlamaktır. ORT Asya Makina ve çalışanları, faaliyet gösterdikleri ülkenin yürürlükteki İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili tüm yasal gerekliliklerine ve ahlaki kurallarına uymayı ve uygulamayı taahhüt ederler. İş Sağlığı ve Güvenliği; mühendislik çalışmalarından başlayarak, üretimin tüm safhalarında öncelikle ele alınır. Bu politikayı uygulamak için ORT Asya Makina yetkilileri tarafından somut, kapsamlı ve etkin bir İSG Yönetim Planı hazırlanır.

Bu hedefe ulaşmanın temeli;

  • Sıfır Kaza Hedefine ulaşmak için iyi bilgilendirilmiş ve motive edilmiş, bu hedefe kilitlenmiş,
  • Tüm iş ve görevlerin güvenli bir şekilde yerine getirilmesi için ayrılacak zamandan vazgeçilemez olduğu felsefesini benimsemiş,
  • Çevreyi olduğu şekilde saklama ve koruma, veya iyileştirme gereğini yerine getiren,
  • Tüm tehlikelere karşı hassas, bilinçli, sorumlu ve önleyici bilinç sahibi,  işgücü ve yönetimin varlığıdır.
  • İSG yönetim planının uygulanmasında tüm çalışanlar yetkileri dahilinde gerekli tüm önlemleri almakla sorumludurlar. Bu sorumluluk tüm tehlikelerin ortadan kaldırılmasını veya olası tehlikelerin amirine bildirilmesini, tüm iş güvenliği tedbirleri uygulamalarına aktif bir şekilde katılmayı ve desteklemeyi kapsar.
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: